Project omschrijving

Jaar: 2023
Bedrag: € 6.800,-
Waar: Merauke

De Papoea’s worden gemarginaliseerd en gediscrimineerd in eigen land. Dat werkt door tot in het klaslokaal. Het Indonesische onderwijssysteem past niet bij de leefwereld van de Papoea’s en er wordt lesgegeven in een taal (bahasa Indonesia) die veel Papoea-jongeren niet eigen zijn. Dit schetst het spanningsveld waarbinnen Papua Mandiri Sentosa (PMS) actief en werkzaam is. Er zijn grote verschillen in basisvaardigheden zichtbaar tussen Papoea-jongeren en transmigranten-jongeren. Bijvoorbeeld als het gaat om spreken in het openbaar en het opstellen van een rapport maar ook digitale vaardigheden. Dat is problematisch, want als je niet in staat bent je studieverslagen uit te typen of je huiswerk digitaal in te leveren zul je ook geen diploma halen. Daar komt bij dat je vele malen minder kans maakt op een betaalde baan.

In het onderwijscentrum van PMS kunnen Papoea-jongeren deze essentiële basisvaardigheden bijspijkeren. Buiten schooltijd kunnen ze terecht in het centrum voor onder meer schrijf- en spreekles, Engelse les en computerles. De trainingen worden gegeven door gecertificeerde trainers met kennis van de lokale context.

Misschien roept dit project herkenning bij je op? Dat kan kloppen! Hapin steunde eerder al diverse projecten van deze organisatie, waaronder computertrainingen. Vanaf dit jaar zal PMS haar trainingsaanbod uitbreiden met schrijf-, lees-, spreek- en taalvaardigheden. Zodat de jongeren in de breedste zin mogelijk gevormd worden en dezelfde kansen krijgen als hun leeftijdsgenoten.

PMS betaalt zelf het salaris van haar medewerkers en zorgt voor de locatie en benodigde lesmaterialen. Hapin heeft de trainers gedurende een jaar gefinancierd.

Verder lezen

Stages voor Papoea-jongeren uit Merauke

Veel Papoea-jongeren voelen zich niet thuis in het Indonesische onderwijssysteem, dat ook nog eens gekenmerkt wordt door corruptie en wanbeleid. In het onderwijscentrum van Papua Mandiri Sentosa (PMS) in Merauke, zijn juist deze jongeren welkom.

Lees meer >>

Computertraining Merauke | Hapin

Computertraining voor 150 jongeren: in actie tegen digitale ongelijkheid

Een sollicitatie versturen, schoolverslag uitwerken, je bankzaken regelen, de krant lezen of reclame maken voor je onderneming. Slechts een greep uit de voorbeelden van situaties waarbij een computer onmisbaar is.

Lees meer >>

Batik project | Hapin

Je eigen batikstof in de winkels: vliegende carrière voor ontwerper Norbertus

Tijdens een ondernemerschapscursus staat men versteld van het vakmanschap waarmee Norbertus (28) traditionele Papua-patronen in hout kan bewerken.

Lees meer >>