Ruim 70 Papoea-vrouwen helpen met het opstarten van een eigen onderneming. Dat was het doel van onze partner Yawu Papua in Jayapura. Hapin – Papua Support Foundation en Wilde Ganzen sloegen niet één maar zelfs twee keer de handen ineen om dit mede mogelijk te maken.
Sinds het begin van dit jaar is elke gedoneerde euro aan dit project verdubbeld door Wilde Ganzen. Afgelopen april werd dit project ook geselecteerd voor de Wilde Week: een landelijke actieweek van Wilde Ganzen met als thema ‘Echte impact is dichterbij dan je denkt’. In deze week werd opnieuw elke gedoneerde euro verdubbeld, zodat de gever een keer zoveel impact maakt.
En met resultaat: ongeveer € 9.000! Dit geld wordt gebruikt voor startkapitaal, verkooptafels en begeleiding door lokale adviseurs. De vrouwen leren hoe ze duurzame producten kunnen maken en verkopen, wat hen helpt om een eigen inkomen te verdienen.