Project omschrijving

Jaar: 2025
Bedrag: € 2.000,-
Waar: Sorong

Boeken en materialen voor straatbibliotheek in Sorong

In de stad Sorong, waar duizenden kinderen niet naar school kunnen vanwege hoge kosten of gebrek aan passend onderwijs, brengen jonge vrijwilligers van de ‘Street Reading Community’ lezen letterlijk naar de straat.

Twee keer per week zetten zij een kleine boekenkraam langs het trottoir in de buurt van het centrum. Tientallen kinderen en jongeren stoppen even om te lezen of in gesprek te gaan. Soms worden er samen films gekeken, gevolgd door een gesprek over actuele thema’s. En twee keer per maand organiseren ze een boekenclub waarin jongeren met elkaar in gesprek gaan over de wereld waarin ze leven. De activiteiten worden gedragen door vrijwillige bijdragen, en tot nu toe zonder structurele steun.

Wat is er nodig?
Om deze straatbibliotheek draaiende te houden is eenvoudig maar doeltreffend materiaal nodig: boeken, een geluidsinstallatie (megaphone), een beamer en laptops om films te kunnen tonen, snacks voor de deelnemers en vergoeding van het vervoer.

De vrijwilligers geloven in de kracht van lezen. Niet alleen om te leren, maar om jezelf te kunnen uitdrukken, vragen te durven stellen en kritisch te denken. Een kind dat leert lezen, leert ook om zijn of haar plek in de wereld in te nemen. En dat is broodnodig in een regio waar veel jongeren structureel worden uitgesloten.

straatbibliotheek in Sorong